kategórie tovaru

Správy z e-shopu

23.10.2014

Maznáčikovia

Maznáčikovia Urobte niečo pre svojich miláčikov, upečte im psie dobroty. Šťastní a zdraví psíci majú radi toto.

celý článok

13.10.2014

Chrumkavé toasty

Chrumkavé toasty Doprajte si aj Vy chrumkavú desiatu v nových hriankovačoch značky DOMO-ELEKTRO, teraz v prevedení aj vo viacerých farbách.

celý článok

27.8.2014

Voňavé vafle

Voňavé vafle Povestné belgické vafle sú voňavé, krehké a dozlata prepečené.

celý článok

11.4.2014

Sušenie ovocia a zeleniny

Sušenie ovocia a zeleniny Vyskúšali sme a odporúčame k týmto dvom sušičkám DOMO DO 600 a Bielmeier BHG 601.

celý článok

12.11.2013

Balzamy na pery Hurraw!

Balzamy na pery Hurraw! Balzamy na pery Hurraw! sú ručne vyrábané v malých a čerstvých dávkach. To umožňuje k výrobe používať surová semienka, čerstvé plody, ovocné kôry a korene. Vďaka tomu majú plnú chuť a prirodzenú farbu. Nie je to jednoduchý proces, ale práve to robí Hurraw! balzamy jedinečné.

celý článok

2.10.2013

Sortiment pre najmenších

Sortiment pre najmenších Novinka v našom sortimente: značka Canpol babies

celý článok

14.9.2012

Kombinácia parného hrnca a odšťavovače

S pomocou multifunkčného prístroja Bielmeier si môžete pripraviť nielen klasické jedlá, ale aj vlastné jedinečné zeleninové, ovocné alebo bylinkové šťavy.

celý článok

13.1.2012

značka DOMO, PRIMO, QUIGG

značka DOMO, PRIMO, QUIGG - sa k nám dováža z Belgicka, kde je jednotkou na trhu.

celý článok

všetky články

Kontakt

Telefon:

+420 777 629 971 (Vodafone)
+420 731 625 754 (T-mobile)
Skype stredansky.petr
E-mail: elektrodomov@zoznam.sk

Sušičky ovocia


Už po stáročia je sušenie najprirodzenejšou metódou dlhodobého skladovania potravín. Sušička ovocia kombinuje starý funkčný princíp spolu s najnovšou technológiou. U sušenie je znížený iba obsah vody, zatiaľ čo všetky biologicky hodnotné látky zostávajú zachované, a to bez konzervačných látok a iných chemikálií.

Princíp sušenia

Bielmeier sušička ovocia pracuje na jednoduchom princípe sušenie: trojstupňový ventilátor vháňa vzduch centrálne zhora smerom dolu a je ohrievaný rovnomerne špeciálnou vykurovacou špirálou. Vzduch je ľahkým pretlakom rozdelený do každého poschodia, kde šetrným spôsobom vysušuje potraviny. Každé sušiace plato má vlastné odvetrávanie, aby boli zachované jednotlivé vône v prípade sušenia viac druhov naraz. Sušička ovocia je vybavená časovačom, ktorý po dokončení nastaveného času automaticky preruší proces sušenia. Potraviny sú tak optimálne zakonzervované a vydrží aj mesiace v uzavretej sklenenej alebo plastovej nádobe.


Správne nastavenie teploty je dôležité

Stupeň 1asi 20 ° C presahujúci teplotu okolia pre pre bylinky huby
Stupeň 2 asi 40 ° C presahujúci teplotu okolia pre všetku zeleninu a chúlostivé druhy ovocia
Stupeň 3 asi 60 ° C presahujúce teplotu okolia okolia pre ostatné druhy ovociaVšeobecne na tému sušenie

Vysúšanie je prastará technológia ako uchovať mäso, ovocie a ďalšie potraviny v dlhodobo trvanlivom stave. Sušenie za normálnych teplôt, nízkej vlhkosti, v prúdiacom vzduchu a za prítomnosti slnečných lúčov, je jedna z najstarších metód konzervácie. Princípom je postupné vysušovanie kúskov nakrájaných na tenké plátky, čo zaisťuje rovnomernú dehydratácii.

Znížením obsahu vody v rozsahu od 20% - 25% vydrží potraviny dlhšie trvanlivé a zabraní sa tak predčasnému kazenia alebo plesniveniu. Chuť zostane nielen zachovaná, ale dokonca sa aj čiastočne zvýrazní. Pred ďalším spracovaním by sa mala väčšina sušených potravín, ako sú napríklad huby, krátko namočiť.

Sušiť môžete ovocie (kolieska jabĺk, hrozno, drobné ovocie atď), bylinky, huby, strukoviny (hrášok, šošovica, fazuľa), obilniny, ryby, mäso (šunka) a mnoho ďalších potravín.

Výrobci:
Radiť: 

Kontakt

Telefon:

+420 777 629 971 (Vodafone)
+420 731 625 754 (T-mobile)
+420 558 711 728 (pevná)

Skype stredansky.petr
E-mail: elektrodomov@zoznam.sk

Zavřít