Zmrzlinovače

AKO TO VŠETKO ZAČALO?

Začalo to asi v Číne už asi 600 rokov pred nl. Tam sa sladká ryžová zmes balila do snehu. V antike dovezený sneh dochucovali vínom, medom, ovocím či okvetnými lístkami. Do Európy ju vraj priviezol Marko Polo av Paríži ju v polovici 16. storočia predstavila sama Kateřina Medicejská. Tajný recept bol výsadou boháčov. Už v roku 1672 bola záhadná receptúra prezradená a v Paríži slávnostne otvorili prvú zmrzlinovú kaviareň pre verejnosť. 

Z ochuteného snehu sa vyvíjali ďalšie, nové receptúry, pribudla oblátka, neskôr drievko a obal. Eskymo bolo hitom 20. rokov 20. storočia, ale až od roku 1936 sa začali nanuky vyrábať priemyselne - bol zostrojený automatický stroj na ich výrobu. Najväčším krokom zmrzliny do bežnej domácnosti bol bezpochyby rok 1876, kedy Carl von Linde vyvinul chladničku. Z toho vyplýva, že hoci je zmrzlina známa tisíce rokov, jej súčasná nanuková histórie, má len sedem desaťročí.
Ľadový fenomén

Zmrzlina úplne presahuje všetky medziľudské predsudky a hranice. Zmrzlinu jedia a lížu ľudia všetkých rás, na všetkých kontinentoch, každého veku, všetkých sociálnych vrstiev, všetkých pohlaví a všetkých svetonázorov, pri všetkých príležitostiach - od pláže až po štátnej recepcii. Podstatné je, že zmrzlina osvieži, poteší, nie je návyková a nijako neškodí.

Radiť: 

DOMO DO9201I Výrobník zmrzliny

skladomAkciaNovinkaDoprava zdarma
DOMO DO9201I Výrobník zmrzliny

cena: 282,92 €

Detail
Kúpiť

Výrobník ledu - DOMO DO9220IB

skladomDoprava zdarma
Výrobník ledu -  DOMO DO9220IB

cena: 154,17 €

Detail
Kúpiť

DOMO DO 9066 I Stroj na zmrzlinu SKLADOM

skladomNovinkaDoprava zdarma
DOMO DO 9066 I Stroj na zmrzlinu SKLADOM

cena: 198,00 €

Detail
Kúpiť
Zavřít